Най-сладката победа от началото на сезона за Левски срещу Царско Село

Източник: levski.bg

Снощи се състоя последният двубой от четвъртия кръг на efbet Лига, който противопостави отборите на „Царско село“ и „Левски“. Срещата се проведе на националния стадион „Васил Левски“, а символичните домакини бяха отбора на „Царско село“.

„Левски“ успя да измъкне победата буквално в последните минути на мача. Както каза и старши треньорът на „сините“ Петър Хубчев след края на срещата: „- Tова е най-сладката победа на „Левски“ от началото на сезона“. Най-сладка е, защото бе извоювана много трудно. Тази победа бе изключително важна от психологическа гледна точка за „столетниците“. Нека припомним, че миналата седмица „сините“ претърпяха тежка загуба и отбадане от турнира „Лига Европа“, а непосредствено преди това се разделиха с един от основните си играчи – Давиде Мариани. Няма как тези последни събития да не повлияят на самочувствието и играта на столичния гранд, но победата снощи беше задължителна.

Стартовият състав на „Левски“ претърпя наколко промени. Поради контузии основни играчи като Хали Тиам и Станислав Костов не бяха на разположение на Петър Хубчев. Контузията на Стаси Костов го тормози още от края на миналия сезон, но голмайторът стисна зъби и изигра няколко поредни мача на обезболяващи, за да може да помогне на своя отбор. Хали Тиам получи мускулна травма на бедрото в последния мач на „сините“ срещу отбора на „АЕК (Ларнака)“ и бе принудително заменен. Това от своя страна даде шанс на новото попълнение Франко Мазурек да стартира за първи път като част от титулярния състав на „Левски“.

Двубоят започна доста колебливо за възпитаниците на Петър Хубчев. Първите 20 минути бяха белязани само с едно по-сериозно положение пред вратата на Иван Чворович. Дени Алар успя да се измъкне зад гърба на защититниците в червено и стреля към вратата, но за съжаление на вскички фенове синьо топката мина над вратата на „царете“.

Първото чисто голово положение бе отчетено едва в 31-та минута. Иван Горанов проби по крилото и успя да центира на, намиращия се в наказателното поле, Станислав Иванов, който необезпокояван успя да поеме топката и да си я нагласи на удобия крак, но в крайна сметка топката не намери очертанията на вратата.

До края на първото полувреме последваха няколко корнера за „сините“, които не заплашиха с нищо вратата на Чворович.

Броени секунди преди края на първата част аржентинският плеймейкър Франко Мазурек направи скандално отиграване. Чворович изби топката след центриране на Паулиньо и тя попадна в кракара на Мазурек, който стреля силно, но изключително неточно и прати топката в тъч.

Възпитаниците на Петър Хубчев започнаха втората част по-агрсивно, търсейки голова ситуация и тя не се забави. В 48-та минута Паулиньо излезе в удобна позиция и стреля силно, но ударът му бе неутрализиран от стража на „червените“.

В 56-та минута Найджъл Робърта направи своя дебют в българския шампионат, заменяйки Дени Алар. Още с първото си докосване Робърта бе близо до първи гол, но защитата на „Царско село“ успя да му попречи да го реализира.

Следващата рoкада в редиците на „сините“ бе появата на младия Здравко Димитров на мястото на Франко Мазурек. След това последва нова изключително добра възможност пред футболист в синьо. След центриране на Живко Миланов топката намери Стаси Иванов, който от въздуха стреля в аут.

В 80-та минута последва сериозна опасност пред вратата на Милан Миятович. Футболист в червено успя да мине покрай трима футболисти на „Левски“ и стреля необезпокояван към стража на „сините“, но черногорецът успя да неутрализира акциата му.

В последните няколко минути се видя импулс в играчите на Никола Спасов и те успяха да създадат няколко добри положения пред вратата на „столетниците“. Късметът обаче бе на страната на „Левски“, когато в 89-та минута Найджъл Робърта порази вратата на „царете“ след центриране на Паулиньо. Чворович извика на колегите си в защита да му остават топката, но в крайна сметка той не успя да я улови. Холандецът се възползва от това неразбирателство в защитата на „червените“, за да реализира първия си гол със синята фланелка.

Този гол вдигна настоението у играчите на Петър Хубчев, които видимо искаха победата толкова много. И така се стигна до второто попадение. В 91-та минута след нова грешка в защитата на „Царско село“ сам срещу вратаря Чворович се оказа Стаси Иванов. Младокът цял мач игра с огромноо желание и се видя, че иска да вкара и търси гола. Е, да първите два опита не му се получиха, но на третия нямаше прошка. И така Станислав Иванов оформи крайното 2:0 в полза на „Левски“ и с това прати своя отбор на върха в класирането в efbet Лига.

Въпреки неубедителната игра на моменти в снощния двубой „сините“ са лидери като имат равен брой точки с „Лудогорец“, но „орлите“ са допуснали един гол повече.

Сега за „Левски“ следва тежко домакинство срещу много неудобен съперник, какъвто е отбора на „Берое“. Това за футболистите на Хубчев ще бъде шанс да върнат доверието на фенове си и да им се реваншират за колебливата игра.