Левски бе предвидим и логично загуби на „Герена”

Крайният резултат на мача е 1:2 и Берое спечели този мач с лекота. Левски бе напълно разгадан и обезличен. „Сините” стартираха със система 4-4-2. На пръв поглед офанзивната схема не доведе до нищо опасно през първото полувреме. Още в третата минута Педро Еуженио наказа грешката на капитана на Левски Божидар Митрев, който бе излязъл неразчетено и крилото на старозагорци го прехвърли, за да открие резултата. На практика това ранно попадение като че ли пречупи Левски и те не успяха да сътворят почти нищо в предни позиции. Отсъствието на Обертан личеше, а Буш и Костов почти не успяваха да играят с топката. В самия край на първото полувреме Левски получи шанс да изравни резултата, когато Костов напредна в наказателното поле и бе повален. Реферът Ставров отсъди дузпа и с изпълнението ѝ се нагърби Роман Прохазка и…. пропусна. Ударът му бе избит от Душан Перниш, а за словака остана разочарованието. Трета пропусната дузпа. Второто полувреме започна повече от учудващо, когато от Делио Роси бе направена странна смяна. При негативен резултат за „синия” отбор, италианецът извади Станислав Костов и пусна Нашименто. Нападател за халф. Паулиньо премина на десния фланг, като там той не успя да направи почти нищо. Последваха още две смени, когато явно Пророка от Римини реши да рискува, което не е присъщо за него и пусна Станислав Иванов, както и Ривалдиньо. Бразилецът за пореден път не показа нищо, но суперлативите са единствено и само за таланта от школата на Левски. Стаси заигра на левия фланг и успя да раздвижи доста играта. След негов пробив по фланга и остро центриране, Сержиу Буш заби топката в мрежата зад Перниш. Впечатление прави, че Левски за първи път бе победен през настоящия сезон вкъщи. Още нещо важно, което трябва да се отбележи е това, че най-силното звено в състава на Левски – защитата не бе на обичайното ниво, на което сме свикнали да го гледаме. Второто попадение на заралии падна от статично положение след центриране на Еуженио, а зоналната защита на която софиянци залагат просто я нямаше при това положение. Очевидно е, че Александър Томаш бе разучил доста добре Левски и тактическото му надиграване с италианския специалист бе спечелено от младия треньор. Истината може и да се струва болезнена за поддръжниците на Делио Роси, но доверието към него от страна на феновете е към своя край. За да сме откровени докрай, той получи доста по-голямо доверие от това, което би получил един български треньор на „Герена”. Роси обеща промяна в отбора, но тя не се вижда. Стилът на игра на Левски при Роси не е този, който подхожда на най-големия български отбор. Отбор, който има за свое мото „СИНИТЕ В АТАКА” не може да не атакува и да печели мачове. Да, защитата печели трофеите, но в този мач се видя, че дори тя вече не е на обичайно високото си ниво. Тъпението започва да се изчерпва, сеньор Роси.