Левски прегази Черно море и навръх рождения си ден се класира за Европа

Левски изигра може би най-силния си мач навръх рождения си ден и прегази Черно Море с 4:1. „Сините” буквално не дадоха никакъв шанс на стъписания варненски отбор като налагаха тотална преса в полето на противника. Това даде необходимия резултат и още в 25-тата минута Жорди Гомес изведе по един перфектен начин Габриел Обертан, който не сгреши и поля със студен душ надеждите на „моряците” за Европа. Малко по-късно през 39-тата минута Сержиу Буш пробяга почти половината терен, за да направи чудесно двойно подаване с Иван Горанов и с шпагат румънският таран беше безпогрешен пред гола за 2:0. Левски тотално доминираше през това полувреме и Паулиньо за малко не направи 3:0 след като получи страхотен пас, но Макенджиев показа рефлекс и спаси като изби в коренер. При резултат 2:0 свърши първото полувреме. През втората част обаче Левски направи леко отстъпление от добрата си игра и при една индивидуална грешка на Васил Панайотов, а след това и на Иван Горанов в наказателното поле той буквално подаде на крака на Мехди Фенуш, който намали резултата на 2:1. Това като че ли ужили тима на Делио Роси и „сините” отново включиха на пълни обороти. Черно море като цяло въобще не успя да се противопостави на Левски. Тимът от „Герена” се активизира и резултатът не закъсня, защото в 73 -тата минута Васил Панайотов, който стана и играч на мача, заби страхотен гол с топовен изстрел от дъгата на наказателното поле. Възпитаниците на Делио Роси не спряха с добрата си игра и продължиха да притискат противника си, окрилени от невероятната подкрепа на феновете по трибуните, които не спираха да скандират „сините в атака”. При един пробив на Иван Горанов по левия фланг, той се опита да подаде в наказателното поле, но топката срещна ръката на защитник на Черно море и Георги Кабаков не се поколеба да посочи бялата точка, като зад топката застана не някой друг, а човекът, който изработи дузпата – Иван Горанов и той беше безпогрешен за 4:1. Юношата на „сините” се реабилитира по един перфектен начин. Същото направи и Васил Панайотов, който за огромно съжаление на феновете съобщи, че все още няма предложение от ръководството за нов договор, въпреки неговото и на феновете желание да остане, които не спряха да скандират „остани”. Ще следим за вас казуса покрай Васил Панайотов и Роман Прохазка, който пък почти сигурно изигра последния си мач за Левски.