Левски загря преди домакинския мач с цска-София

Само три дни след равенството с Локомотив Пловдив на Герена дойде мач в София срещу Витоша Бистрица на ст. „Васил Левски“. Всички сини привърженици се надяваха на по-добра игра и първа победа за годината. Със сигурност никой не е очаквал да бъде лесна, включително и треньорът Георги Дерменджиев, който направи само една промяна в стартовия състав в сравнение с този срещу пловдивчани през уикенда. Слави Костов замени на върха на атаката неубедитления Валери Божинов, който демонстрира огромно желание и много движение по терена срещу Локомотив Пловдив, но беше неефективен и сякаш прегоря. Полувремето започна бавно и нервно, с преимущество във владението на топката от страна на „сините“ . До 22-та минута играчите на Левски не успяваха да организират нито натиск, нито опасна атака. Редуваха опити за пробиви по двете крила или дълги подавания от Райнов зад гърба на защитниците на Бистрица . В 22-та минута се стигна до груба грешка при разиграването на топката от страна на бистричани в центъра на терена. Мариани пресече спорно подаване и веднага напредна към наказателното поле на Витоша, където в коридор намери нахлуващия Паулиньо. Бразилецът стреля незабавно с левия крак и намери далечния долен ъгъл на вратата. 15 минути по-късно отново Паулиньо можеше да вкара и втори гол, но ударът му с глава, след центриране на Мариани, мина покрай вратата. Играта продължи да бъде малко по-нервна и с доста неточности и от двата отбора. Така дойде 42-та минута, в която вратарят на Витоша се опита да подаде на свой съотборник в предни позиции, но много съобразително Паулиньо пресече този пас и веднага намери в коридор Костов. Слави изключително хладнокръвно преодоля вратаря Василев и от малък ъгъл вкара за 0:2 през шпагатите на двама от защитата на Витоша. През второто полувреме възпитаниците на Дерменджиев започнаха по-отпуснато и прибрани в своята половина. От своя страна бистричани заиграха още по-активни и опитваха непрестанни атаки и пробиви през лява част на защитата на Левски. Капитанът ни Горанов на няколко пъти беше преодоляван или му се налагаше да извършва нарушения. За щастие не се стигна до сериозни опасности. Основна причина за това бяха и сигурните намеси на Ники Михайлов. След 60-та минута левскарите заиграха по-бързо, уверено и сигурно. Играта им беше изнесена в предни позиции, с което се стигна до няколко възможности да отбележим трети гол. Така се стигна до два пропуска на Кабрал. Първото беше в 71-та минута след центриране на Горанов и удар от въздуха, спасен трудно от вратаря. Четири минути по-късно изстрел от границата на наказателното поле облиза страничния стълб на вратата. В игра влязоха Божинов и Буш съответно на местата на Мариани и Костов. Вековниците продължиха с активните си действия и станахме свидетели на няколко бързи и красиви комбинации. В 78-та минута, след разбъркване от корнер, Райнов стреля от 11-12 метра опасно, но нова добра намеса на бистришкия вратар Василев предотврати гол. В 84-та минута „сините“ изпуснаха още едно чисто положение. След бърза контраатака, започната от Яблонски и преминала през Кабрал, се стигна до опасно центриране от холандеца и от десетина метра Божинов стреля с атрактивен ножичен удар, но за пореден път Василев плонжира и отрази. В края се извърши и последната смяна в състава на Левски – Белмонт замени стабилния Тиам. 0:2 и първа победа при Дерменджиев , с първа чиста мрежа за Ники Михайлов, който за втори мач беше изключително уверен и сигурен в намесите си – всички високи топки в полето ни бяха обрани от него. Също така за отбелязване е сигурният тандем в центъра на терена между Тиам и Райнов, което принуди играчите на Витоша да атакуват само по фланговете. Точно там пък се забелязаха основните ни проблеми – много лесно бяха преодолявани бековето най-вече Горанов. Паулиньо беше много активен, както в атака, така и в защита, но същото не може да се каже за Кабрал. Честита победа, левскари и идва ред на цска-София!