Преди зазоряване е най-тъмно

ЛЕВСКИ постигна втора много сладка победа със скромното 1:0 срещу новия отбор на Гриша Ганчев, подвизаващ се на Армията. Само автоголовете им стават все по-красиви. Тези три точки  изкачват Левски на второто място и ги доближават на пет от разградския лидер, който прави грешка след грешка тази година. Нека не се изхвърляме и залъгваме, че ще ги изместим лесно от върха, при наличието на общо още цели 5 двубоя срещу тях и червените гости в София. В „Шестицата“ само ние нямаме приятели и само ние ще излизаме мотивирани за победа срещу другите два отбора в тройката. Но поне едно стана ясно днес – ще се хвърляме във всеки мач за трите точки !

Много малко може да се коментира играта ни, защото, както и очаквахме, тя не беше добра и на желаното ниво. Истината е, че в предните си два двубоя тази седмица, владеехме повече топката и комбинирахме по-добре, но днес беше по-важна победата, а не играта. Тези дни отбелязахме, че основните битки ще са три и че вече сме спечелили две от тях още преди мача – на треньорите и на трибуните. Остана футболистите да завоюват и тази на терена. И те го направиха ! Смело може да отличим тримата, които ни донесоха успеха – безгрешния Ники Михайлов, капитана Иван Горанов и разбира се единствения голмайстор в мача, а именно Перейра от гостуващия отбор.

Накратко все пак за играта. Тя беше бавна и нервна, като Левски се опитваше да владее повече топката, а противникът беше прибран в половината си и разчиташе на контраатаки, основно през най-добрия си футболист Джеси, който играеше в зоната на Горанов. Очаквано гостите нямаха никакви шансове да организират нападения през центъра, тъй като там са сините черноработници Тиам и Райнов. Ние също опитвахме пробиви предимно през най-слабите им звена, каквито са бековете.

Отборът, подвизаващ се на Армията, разчиташе по традиция на два основни прийома – използването на лакти при всяко единоборство и симулациите. Така се стигна до 43-та минута, когато Горанов умело успя да провокира Джеси, който изнервен го изблъска и повали на земята. Това доведе до заслужен червен картон за крилото на гостите. Това решение трябва да се отбележи, че беше взето след правилна намеса на четвъртия съдия, пред когато се случи нарушението. Само две минути по-късно Паулиньо се освободи на фланга от пазача си и центрира прекрасно на играча на червените Стивън Перейра, който от три метра не остави никакви шансове на собствения си вратар и заби топката с глава неспасяемо под гредата. Това бързо стопли замръзналите сини фенове по трибуните не само от радост, но и от смях.

Успехът изглеждаше вече много близо за сините и още с началото на второто полувреме можеше да се стигне и до втори гол, но Чорбаджийски изби топката от голлинията в 47-та минута след удар на Слави Костов. Така и не успяхме да отбележим нов гол, но и не позволихме да ни изравнят. Вратата ни беше заключена от Ники Михайлов, въпреки че от средата на първото полувреме игра с разтежение в областта на коремните мускули. Напълно си заслужи приза “ Играч на мача “ и постигна втора поредна суха мрежа.

От своя страна главният съдия, очевидно под постоянен словесен натиск от гостите,започна да компенсира с отсъжданията си през второто полувреме заради червения картон, който вдигна на Джеси. Още през първата част имаше препъване на Мариани в наказателното на гостите от Тиаго, но беше с лека ръка подминато. В 56-та минута пък Тиам получи жълт картон за чиста игра, при която изби топката на противник в средата на терена. Така той ще пропусне гостуването ни срещу Славия идния уикенд. А в края на двубоя , за силно и грубо изблъскване в гръб на Горанов при спряла игра, Жоржиньо дори не получи картон. Но въпреки всичко, сините не се повлияха от подобни отсъждания, запазиха спокойствие и резултатът остана 1:0 до края. Може да се каже, че с изкарването на червен картон за Джеси, синият капитан Горанов спечели мача.

За подобрение в играта, по-добро владеене на топката и създаване на повече голови положения може да очакваме в следващите мачове. Постигнахме две поредни и важни победи, които би трябвало да доведат до спокойствие и самочувствие.

И така…днес едните издухаха супата, а другите раздухаха черните облаци над главите си !