Левски в битката на честта! Дидо, „синя“ България е с теб (ВИДЕО)

След демонстрирания левскарски дух и непримиримост срещу шампионите от Лудогорец на Левски предстои нов труден и важен двубой само три дни по-късно. Отново срещу провинциален отбор, но този път в София на Националния стадион “Васил Левски”. От 3 години противникът носи името на ЦСКА, което е дразнител за всеки българин, израснал със “синята” идея. Както в предишните 105 години, така и сега, Отборът на народа излиза на терена за победа, за честта си, без значение класиране и моментно състояние. При разлика от 6 точки само 2 кръга преди края на първенството изглежда утопия да се мисли, че Левски ще финишира на второто място, дори и при два успеха. Но в ДНК-то на клуба е победата, така че мислите на всички са насочени към нея. А играта и настроението, откакто временен треньор е левскарят Георги Тодоров, изпълват с оптимизъм привърженици и играчи. “Сините” не позволиха в събота на Лудогорец да защити по-рано титлата си, завършвайки 1:1 и бивайки ограбени от съдията в последната минута на мача, а сега ще спрат от тези си намерения и цска-София, които преследват 5-та титла в историята си. Интересен факт е, че преименуваният отбор на Гриша Ганчев този сезон няма нито една победа над другите 2 клуба във водещата тройка на Първа лига. Нямат успех нито над Лудогорец, нито над Левски, но странно /или не толкова/ са само на 1 точка зад лидерите от Разград. Дали такъв отбор заслужава да е шампион, след като не може да победи в 7 мача нито един от преките си конкуренти, го оставяме на обикновения зрител да прецени. Левски записа 2 победи и едно равенство над този отбор през настоящия сезон, като дори не допусна гол в трите срещи. “Сините” фенове само могат да съжаляват за случилото се по горните етажи в ръководството на клуба последната години, което повлия на играта и резултатите на отбора. Мачът срещу цска-София можеше да е и мач, в който Левски да спечели отново дългоочакваната титла, но това изглежда като все по-реална възможност за следващия сезон.

Проблемите пред Георги Тодоров след сблъсъка с Лудогорец, освен краткото време за възстановяване на играчите, са два – наказанието на Деян Иванов и състоянието на голмайстора на Левски и Първа лига Слави Костов. Нападателят повече от месец стиска зъби за всеки мач и играе на обезболяващи, а когато двубоите са в толкова сгъстен цикъл на 3 дни, това подлага на въпрос колко минути би издържал, ако започне титуляр. А той е изключително важен за отбора, не само в нападението, но и в защита. С Костов на върха на “синята” атака Левски е най-резултатният клуб този сезон, а сега предстои сблъсък с най-добрата защита. Отбраната на отбора от стадион “Българска армия” често се пропуква под натиск, но вратарят им Черниаускас се намира в отлична форма и в много от последните кръгове е основна причина цска-София все още да са в борбата за първото място. Малко вероятно е обаче да успее да спре набралите самочувствие нападатели на Левски. Паулиньо и Стаси Иванов навлизат във все по-добра форма с всеки изминал кръг, а Слави Костов този сезон се нуждае от половин положение, за да отбележи попадение. От скамейката чака възможност за изява и талантливият казахстански нападател Еркебулан Сейдахмет. Младокът със сигурност ще получи минути за изява в този мач. В халфовата линия се завръща и безценният в такива битки Хали Тиам. Сенегалецът получи почивка срещу Лудогорец, тъй като има и натрупани картони. Беше заменен успешно от тандема Райнов-Юруков. Но един от двамата най-вероятно ще седне на пейката в този мач. В защита капитанът и лидер Живко Миланов и Нуно Рейш държат нещата в свои ръце и рядко позволяват опасности пред Ники Михайлов. Мястото на Дидо Иванов в центъра на отбраната ще бъде заето от Унтонджи или може Райнов отново ще бъде преквалифициран в защитник. С оглед представянето си срещу Черно море и сигурното влизане от пейката през второто полувреме в Разград натурализираният французин изглежда по-правилният избор за партньор на Нуно Рейш. На левия бек ще се завърне Иван Горанов след почивка последния кръг, макар младият Луи Нганиони да показа за пореден път, че може да се разчита на него. Които и играчи да избере за титуляри треньорът Георги Тодоров, едно е ясно – за Левски победата е много по-важна, отколкото за цска-София. Левски играят за честта си и достойнството си. А значението на тези две думи е непонятно за другите отбори в България. Показвали са го нееднократно. Винаги любовта на левскарите е била по-силна от омразата на всички останали!

За огромно съжаление тъжна вест сполетя “сините” в деня преди този важен двубой. Деян Иванов изгуби баща си. В подобни моменти подкрепата е най-важна – колективът застава зад своя съотборник и ще се опита да спечели мача и заради него. А ние, от екипа на 7dnilevski, искаме да изкажем най-искрените си съболезнования за загубата на нашия приятел Дидо!