Левски завърши наравно и разочарова с играта си

„Берое“ и „Левски“ завършиха при резултат 1:1 на мач от 18-ия кръг. Резултатът откри Мартин Камбуров с глава в 44-ата минута, а Найджъл Робърта изравни в 53-ата минута. Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на великия Стефан Данаилов, който през седмицата напусна този свят на 76 години. Първата опасност беше в 7-ата минута, когато Тиам стреля от границата на наказателното поле, но Перниш спаси. В 14-ата минута „сините“ искаха червен картон за Конте, който удари без топка Каргас, но реферът Петър Костадинов отсъди само фаул в полза на столичани. Иван Бандаловски от воле беше близо до гол в 24-ата минута. Бранителят обаче не уцели вратата след центриране от корнер. Следващите минути жълти картони получиха Ейолфсон и Горанов. Минута преди края на първата част „Берое“ излезе напред след гол с глава на Камбуров.

Втората част стартира с удар на Бригидо, но Миятович спаси. Попадение на Робърта беше отменено в 52-ата минута поради засада, но минута по-късно таранът изравни. Този път Алар стреля силно с десния крак, Перниш изби, но при добавката Робърта се пребори с Ерол и възстанови равенството. До края „сините“ изпуснаха няколко възможности. При една от тях Миланов би от фаул, но топката мина покрай гредата. В крайна сметка след много борба в последните минути двата тима си поделиха точките.

Берое – ЛЕВСКИ 1:1

1:0 Камбуров (44)

1:1 Робърта (53)

БЕРОЕ (5-4-1): Душан Перниш; Иван Бандаловски, Ахмед Туба, Ерол Алкан, Александър Цветков, Иван Минчев, Александър Василев, Рубен Бригидо, Ибрахима Конте, Педро Еуженио, Мартин Камбуров Старши треньор: Д. Димитров ЛЕВСКИ (4-2-3-1): Милан Миятович; Живко Миланов, Холмар Ейолфсон, Янис Каргас, Иван Горанов; Кали Тиам, Мартин Райнов; Станислав Иванов (81 – Франко Мазурек), Дени Алар, Паулиньо; Найджъл Робърта Жълт картон: Горанов, Ейолфсон Главен съдия: Петър Костадинов

Източник: levski.bg