Националите до 18 години с победа и загуба в европейска квалификация

Националите до 18 г. отвяха Румъния с четирима левскари на полето на 10.01.2020г.
Националният ни отбор за младежи до 18 г. стартира ударно участието си на европейската квалификация в София. Избраниците на Мартин Стоев разбиха с 3:0 (25:11, 25:17, 25:11) Румъния за малко повече от час игра.
Четирима състезатели на „Левски София“ бяха титуляри за успеха – разпределителят Стоил Палев, посрещачите Александър Николов и Владимир Гърков и центърът Лазар Бучков. Гърков направи 13 т., с 2 по-малко записа Николов, а Бучков се отчете със 7. Най-резултатен за българския тим бе Георги Татаров със своите 16.

Ден по-късно те отстъпиха пред Турция. Националите допуснаха загуба във втория си мач от европейската квалификация в София. Играчите на селекционера Мартин Стоев отстъпиха с 1:3 пред Турция пред близо 800 зрители в зала „Христо Ботев“. Нашите бяха надиграни в първата част, но спечелиха убедително втората и феновете се надяваха на пълен обрат. Българските играчи обаче допуснаха грешки и позволиха на основния си конкурент в групата да се възползва от тях.
Най-резултатни за домакините бяха Владимир Гърков и Георги Татаров, които записаха по 17 точки. С 14 приключи Александър Николов, а Лазар Бучков добави 9 (3 блока). Четвъртият състезател на „Левски София“ Стоил Палев също бе в основния състав.
Днес от 17 ч е последният мач от квалификационния турнир срещу състава на Сърбия. „Плавите“ паднаха с 2:3 от Румъния, а в първия си мач загубиха 1:3 от Турция.